Nasz klub zgarnął Puchar X-lecia rozgrywany w Warszawie w minioną sobotę (08.06). Było to jubileuszowe – bo już 25. zwycięstwo Trójmiejskiej maszyny w ogólnopolskim turnieju!!! Nie brakowało emocji, potu i walki, a poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie. Finalnie to my wracamy ze złotymi medalami na szyjach i wracamy na zwycięską ścieżkę… Przed nami turniej na naszym trójmiejskim terenie dlatego tym bardziej cieszymy się z ciągle wysokiej formy naszych graczy.

W stolicy wystąpiło 7 zespołów. Reprezentanci Harpuna w grupie mierzyli się z Żądłem Warszawa oraz drużyną Król Kraków. Dwa pojedynki z gospodarzami (16-1; 16-1) oraz wygrana z Krakowem (18-3) pozwoliły bardzo spokojnie zameldować się w półfinałach i oczekiwać rozstrzygnięć w drugiej grupie. Tam do półfinałów awansowały mocne ekipy Kampy Słubice oraz Knurowa. O wejście do finału przyszło nam grać z gośćmi z zachodu, którzy zajęli w swojej grupie drugie miejsce. Emocjonujące spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Harpuna 16-3. Zespół z Warszawy przegrał półfinał z Dzikami Knurów i to właśnie zawodnicy ze Śląska byli rywalami naszej ekipy w finale. Mecz był bardzo zacięty od samego początku. Niewiele brakowało aby przeciwnicy wychodzili do swojej ostatniej zmiany wychodzili ze stratą tylko dwóch punktów! Udało się jednak wykorzystać nasz potencjał w ataku, dzięki czemu mogliśmy wypracować dużą przewagę. Pozostało wymusić błędy u przeciwników w obronie – ostatnią akcją meczu było złapanie piłki w locie przez Osziego kończące mecz i całe zawody! Mogliśmy wreszcie odetchnąć po wymagającym dniu! Wygraliśmy 17-8, a ta niesamowita “kampa” została wybrana “Najlepszym zagraniem” sobotniego dnia!

Oszi wypracował sobie również statuetkę MVP mężczyzn, a Roksana dominowała znów wśród kobiet. Także jubileusz pełną parą!

Najlepsza zawodniczka:

Roksana Spryszyńska (Harpun Trójmiasto)

Najlepszy zawodnik:

Kacper Oszmian (Harpun Trójmiasto)

Najlepsze zagranie:

Kacper Oszmian (Harpun Trójmiasto)

Kolejne zawody już 22 czerwca w Gdańsku! Spotkamy się z najlepszymi palantowymi drużynami w Polsce na boisku historycznej Gedanii do walki o Puchar Polski. Cieszy nas zatem sprawdzian zdany na szóstkę z plusem w stolicy. Nie marnujemy czasu i przygotowujemy się do zawodów u nas! Poprzednie trzy edycje udało nam się zwyciężać, a jak będzie tym razem…? Przekonajcie się sami i przyjdźcie nam kibicować. Szczegóły wydarzenia już wkrótce!