Klub Gry w Palanta PSPal Trójmiasto

Trójmiejski Klub gry w Palanta swoją działalność rozpoczął w 2015 roku. Początkowo spotkania trójmiejskich palancistów i palancistek miała charakter integracyjny, a organizowane treningi były formą rekreacji zrzeszającej lokalną społeczność. W miarę upływu lat do Klubu dołączały kolejne osoby, które odnajdowały w grze w palanta dawnego sportowego ducha i które zapragnęły wspólnie wskrzeszać tradycyjną Polską dyscyplinę.

2019 rok stał się rokiem przełomowym dla trójmiejskiego Klubu, który po raz pierwszy zgłosił swoją drużynę do rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim. Debiutanci zawodów zajęli pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski. Od tego momentu Klub rozpoczął regularne treningi mające na celu podniesienie sportowych predyspozycji, przekształcając swoją działalność z formy rekreacyjnej na stricte sportową. Cykliczne treningi i zaangażowanie zawodników przyczyniły się do kolejnych zwycięstw i tak w 2020 roku Trójmiasto obroniło Mistrzowski tytuł. Dynamiczny rozwój Klubu w połączeniu z licznymi sportowymi sukcesami sprawiły, że postanowiliśmy sformalizować naszą działalność.

I tak w maju 2021 roku oficjalnie staliśmy się Polskim Stowarzyszeniem Palantowym Klub Trójmiasto – PSPal Trójmiasto, przecierając tym samym kolejne ścieżki rozwoju. Na czele Stowarzyszenia w funkcji Prezesa stanął Miłosz Dzenis, który w Klubie jest od samego początku. Funkcje członków zarządu pełnią Magdalena Westa, Roksana Spryszyńska, Karol Stańczyk i Arkadiusz Szyszka. Dziś Stowarzyszenie liczy 27 członków, którzy aktywnie działają na rzecz rozwoju Palanta jako dyscypliny sportowej w całej Polsce.

Nasze Stowarzyszenie organizuje cykliczne treningi oraz ogólnopolskie turnieje sportowe, takie jak Puchar Polski na plaży oraz Puchar Polski na trawie. Drużyna liczy aktualnie około 70 zawodników i zawodniczek. Prowadząc otwarte treningi oraz liczne działania na rzecz propagowania Palanta w trójmiejskiej społeczności każdego roku zyskujemy nowych członków Klubu oraz sympatyków współpracujących z nami na wielu płaszczyznach. Połączyła nas pasja do sportu i tradycji. Razem pragniemy stwarzać otwartą przestrzeń pełną sportowych emocji, w której każdy może znaleźć szerokie pole rozwoju.