W środę 3 Maja w Sopocie na placu im. Janusza Kusocińskiego w ramach I Patriotycznej Majówki z grą w Palanta otworzyliśmy długo oczekiwany sezon letni. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dopisała nam zarówno pogoda jak i frekwencja planacistek i palancistów. Na samym początku poświęciliśmy kilka słów o naszej tradycyjnej polskiej grze, a także jej powiązaniu z patronem placu, na którym rozstawiliśmy boisko. Zanim sezon letni rozpoczął się na dobre, należało również przez chwilę wspomnieć o jakże wspaniałym i owocnym dla nas zakończonym sezonie zimowym. Przypomnijmy, że zwyciężyliśmy w tym roku we wszystkich organizowanych ogólnopolskich turniejach – w Pucharze Prezesa, Pucharze Warszawy oraz halowym Pucharze Polski w Działdowie. Dzięki temu ostatniemu osiągnięciu staliśmy się pierwszą drużyną w historii Palanta, która wygrała w każdym możliwym turnieju rangi Pucharu Polski (na trawie, halowy i plażowy) oraz w Mistrzostwach Polski. Ogromne podziękowania dla wszystkich zawodników i tych doświadczonych i tych, którzy dopiero zaczynają zdobywać pierwsze medale w naszej drużynie!

Podsumowanie zimowego sezonu to oczywiście wyróżnienia dla Trójmiejskich zapłotowców. Aż 9. zawodnikom udała się ta sztuka na naszej treningowej hali bądź turniejach. Najlepsza trójka otrzymała pamiątkowe puchary. Pierwsze miejsca dla Marcina i Kacpra za wybicie kosmicznej liczby 16 zapłotów! Na trzecim miejscu z 4. zapłotami Roksana. Serdecznie gratulujemy! Pełna klasyfikacja sezonu zimowego cały czas jest widoczna na stronie głównej naszej drużyny.

Rozpoczynamy tym samym zmagania zapłotowe na zewnątrz. Na start rywalizacji nie trzeba było długo czekać – na majówkowym treningu Marcin jako pierwszy wybił już piłkę za końcową linię boiska 🙂

Wraz ze zmianą hali na boisko otwarte przyszły też zmiany w zarządzie klubu. Oficjalnie gratulujemy i witamy Roksanę Spryszyńską na pokładzie, która przejmuje obowiązki po Vicie Korshun. Vita – ogromne podziękowania od całej drużyny za wkład w działania zarządu!

Dobra atmosfera i pogoda to idealne warunki do dalszych przygotowań. Naszym kolejnym przystankiem będzie Puchar Polski na trawie rozgrywany w Słubicach. Jedziemy tam oczywiście podtrzymać zwycięską serie z obecnego roku. Miejmy nadzieję, że forma z sezonu zimowego przełoży się na kolejne sukcesy na trawiastych i piaskowych boiskach.

Serdecznie zapraszamy na nasze regularne, otwarte treningi w każdą środę. Informację o najbliższych udostępniamy na naszym klubowym Facebooku. Do zobaczenia!