27 sierpnia zakończył się drugi w historii Plażowy Puchar Polski w Palanta organizowany na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk. Po zeszłorocznym sukcesie, gdzie Klub z Trójmiasta zajął wszystkie 3 miejsca na podium, mieliśmy znów apetyt by pokazać, że na wymagającym piaskowym terenie nie mamy sobie równych. Tym razem utworzyliśmy dwie solidne ekipy, które sportowo nie były zbyt gościnne dla przyjezdnych rywali 🙂

Ponad 8 godzin gry w temperaturze sięgającej 30 stopni Celsjusza, choć męczące, nie zatrzymało nas, by i tym razem zgarnąć najwyższe miejsca na podium i potwierdzić świetne przygotowanie wszystkich uczestników „Trójmiejskiej maszyny”. Dla naszego klubu był to również ostatni przystanek przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Warszawie, które rozegrane zostaną w przyszłą sobotę (17.09).

Do Gdańska zawitały najlepsze drużyny z Warszawy, Słubic oraz Jaśkowa. Eliminacje odbyły się na zasadzie ligi – każda drużyna rozegrała ze sobą mecz na dwie zmiany, bez dogrywania małych punktów. Dwie najlepsze ekipy eliminacji przechodziły do walki o puchar, a dwie kolejne o brązowe medale. Przyznawano 3 punkty za zwycięstwo i 1 za remis.

Naszym obu ekipom poszło… bombowo i to dosłownie. Fantastyczna postawa w ataku doprowadziła do tego, że każde nasze starcie z przeciwnikiem zakończyliśmy bez dogrywania ostatniej części zmiany, a w każdym pojedynczym meczu udało się zdobywać naszym teamom powyżej 10-ciu punktów (wyjątkiem był bratobójczy pojedynek Trójmiasto A kontra Trójmiasto B – który zarazem był najciekawszym i najbardziej zaciętym pojedynkiem fazy eliminacyjnej zakończonym wygraną 13-7 dla drużyny B). Ekipa B zakończyła tą część gry z maksymalną ilością punktów zapewniając sobie miejsce w finale, gdzie czekali na zwycięzcę ostatniego meczu eliminacji, w którym Trójmiejski Team A zagrał z Kampą Słubice – zwycięstwo dawało im awans do walki o złoto. Po bardzo zaciętym początku meczu szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść naszej drużyny – przy stanie 6:5 dla Trójmiasta A Roksana posłała mocne i precyzyjne uderzenie zdobywając pierwszy i jedyny zapłot na tym turnieju (tak, tak, potrzeba było precyzji, ponieważ zapłot wyznaczał baner wywieszony na końcu boiska). Był to moment, który zaangażował ich jeszcze bardziej do kolejnych mocnych wybić i łatwych punktów. Końcowo 13-5 dla Trójmiasta A, które zameldowało się w finale rozgrywek. Drużynie ze Słubic została walka o trzecie miejsce z ekipą Warszawy.

 

Poszczególne mecze i wyniki fazy eliminacyjnej:

Trójmiasto B 14:5 Jaśkowo

Warszawa 6:13 Trójmiasto A

Warszawa 3:2 Słubice

Trójmiasto A 14:1 Jaśkowo

Trójmiasto B 19:2 Słubice

Warszawa 6:5 Jaśkowo

Trójmiasto A 7:13 Trójmiasto B

Słubice 25:6 Jaśkowo

Warszawa 12:25 Trójmiasto B

Trójmiasto A 13:5 Słubice

 

1. PSPal Trójmiasto B 12. pkt.

2. PSPal Trójmiasto A 9 pkt.

3. PSPal Warszawa 6 pkt.

4. KAMPA Słubice 3 pkt.

5. PSPal Jaśkowo 0 pkt.

 

W walce o 3. miejsce mimo zaciętego wcześniejszego meczu, tym razem Słubice okazały się bezbłędne i bez problemu pokonały drużynę ze stolicy, zasłużenie zgarniając brązowe medale.

Za to finał należał do nas. Miesiące praktyk, zgrywania się, ale też masa śmiechu i wzajemnego szacunku pozwoliła nam w tym momencie odetchnąć, bo wiedzieliśmy, że plaża należy do Trójmiasta! Ekipa B zaczęła w ataku zdobywając w swojej zmianie 10 punktów, nie pozwalając tym samym drużynie A na zdobycie ani jednego. W drugiej zmianie pozostało tylko dopełnić formalności – dobra gra w ataku i taktyka, której trzymano się przez cały turniej przyniosły efekty. Tym razem to zawodnicy drużyny B zawiesili na szyjach złote medale i wznieśli puchar. Trzy statuetki dla najlepszych graczy w tych rozgrywkach również znalazły się w rękach zawodników z Trójmiasta!

Transmisję z całego wydarzenia można obejrzeć na serwisie youtube:

Mecz o 3. Miejsce

Warszawa 0:17 Słubice

Finał

Trójmiasto A 0:17 Trójmiasto B

 

Plaża należy do nas i nie mamy nic przeciwko, by tak samo było z trawą w połowie września w trakcie Mistrzostw Polski! Pokazaliśmy ogień i będziemy dalej ostro trenować, żeby z Warszawy wracać w równie cudownych nastrojach, najlepiej wypełniając znów dwa najwyższe stopnie podium.

 

Najlepszy zawodnik turnieju: Marcin Wilmowicz

Najlepsza zawodniczka turnieju: Roksana Spryszyńska

Zawodnik publiczności: Nelly Flont

Trójmiasto A

Trójmiasto B

#15

Roksana Spryszyńska

 

Nelly Flont

#10

Magdalena Westa

#85

Violetta Flont

#20

Magdalena Dzenis

#70

Polina Flont

#39

Przemysław Frączyk

#83

Katarzyna Kobiałka

 

Kacper Oszmian

#80

Michał Łopaciuk

#32

Kamil Spryszyński

#69

Roman Piniazhko

#13

Kacper Lewalski

#38

Marcin Wilmowicz

#99

Damian Guzman

#12

Damian Weisbrodt

#3

Jakub Szymański (kpt.)

#9

Miłosz Dzenis (kpt.)

#18

Sebastian Orłowski (kpt.)

#27

Arkadiusz Szyszka (kpt.)