Po zakończeniu zmagań w Halowym Pucharze Warszawy 2023, w Rozrywkowym Centrum Miasta Hulakula odbyła się Gala PSPal podsumowująca rok 2022. To na niej odebraliśmy puchar oraz złote medale za wywalczone kilka godzin wcześniej zwycięstwo w stolicy. Ale na tym nie zakończyło się rozdawanie nagród dla zawodników naszego klubu. W ramach gali wręczano wyróżnienia indywidualne i drużynowe, wyłonione na drodze głosowania przedstawicieli klubów palantowych oraz Polskiego Stowarzyszenia Palantowego.

Drużyną Roku 2022 została Kampa Słubice – ubiegłoroczny Mistrz Polski i medalista pozostałych ogólnopolskich turniejów. Wielkie brawa!

Nadzieją Roku 2023 został Bartek Długosz – Prezes klubu PSPal Kraków za działalność na rzecz rozwoju jego drużyny, a także gry w Palanta w całej Polsce.

Pozostałe statuetki trafiły do naszych zawodników – serdecznie gratulujemy i jednocześnie dziękujemy za dostrzeżenie potencjału i wysiłku włożonego przez naszych klubowiczów dla całego palantowego środowiska w poprzednim roku.

Palancistką Roku 2022 została niezawodna Roksana Spryszyńska

medalistka najważniejszych imprez w poprzednim roku, MVP Plażowego Pucharu Polski, a także jedyna przedstawicielka płaci pięknej w Polsce, która dzielnie mierzy się z mężczyznami w walce na zapłoty.

Palancistą Roku 2022 został wybrany Marcin Wilmowicz – także medalista najważniejszych imprez ogólnopolskich 2022 oraz MVP Plażowego Pucharu Polski i zdobywca nagrody za Najlepsze zagranie ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. Człowiek zapłot.

Odkryciem Roku 2022 została Polina Flont – najmłodsza w historii MVP turnieju ogólnopolskiego (tytuł przyznany podczas Pucharu Polski na trawie w Gdańsku) oraz medalistka najważniejszych turniejów w 2022.

Dodatkowym smaczkiem wydarzenia było wręczenie Miłoszowi Dzenis nagrody „Prezesa Roku” od Palancistek i Palancistów naszego klubu!

Niedzielnemu wydarzeniu przyświecał bardzo szczytny cel – licytacja przedmiotów, w której wzięliśmy udział. Cały dochód przeznaczony był na pomoc Marysi w walce z nowotworem #KotekMarysi.

Miejmy nadzieję powtórzyć albo przebić te sukcesy w kolejnym roku! Następny cel – Halowy Puchar Polski w Palanta 2023 w Działdowie już 11 marca.