28 stycznia w Warszawie dwa nasze składy wywalczyły pierwsze i drugie miejsce w turnieju o Puchar Prezesa PSPal! Ekipa gospodarzy skończyła zawody na trzecim miejscu.

Drużyny walczyły w systemie każdy z każdym (po dwa spotkania) na dwie zmiany. Nie obyło się bez siniaków czy mocnych zderzeń z parkietem, ale nie zabrakło jak zwykle efektownej gry, szczególnie ze strony naszych drużyn. Świadczy o tym choćby ilość zdobytych małych punktów (88 dla ekipy A i 66 dla B)! Jak zaczynać sezon to właśnie z takim powerem i w takim stylu. Najwięcej punktów w bezpośrednich meczach padało oczywiście między naszymi drużynami jeszcze w pierwszej fazie rozgrywek.

Jak przystało dwóm najlepszym drużynom spotkały się one w finale w walce o końcowy triumf. Tutaj było już bardziej jednostronnie na korzyść teamu A. Efektowny wynik zakończony został zapłotem niezawodnego Tonia. W pierwszej części turnieju taka sztuka udała się również Kacprowi Lewemu! Aktualną klasyfikację zapłotów sezonu zimowego można sprawdzić na stronie głównej. Do samych pucharków dokładamy również dwa kolejne wyróżnienia indywidualne! 😊

Najlepsza zawodniczka turnieju: Magdalena Westa

Najlepszy zawodnik turnieju: Michał Toński

 

Wymarzone rozpoczęcie roku 2023 dla trójmiejskiego palanta. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i trzymanie kciuków. Ogromne podziękowania również dla Warszawiaków za zorganizowanie tego wydarzenia. Nie mamy zbyt wiele czasu na odpoczynek – wracamy do treningów, żeby powtórzyć ten sukces za niecały miesiąc, gdy 26 lutego jeszcze raz w stolicy spotkamy się na Pucharze Warszawy.