Jak zaczynać nowy palantowy rok to tylko z przytupem. Udało się nam zwyciężyć w otwierającym sezon turnieju o Puchar Prezesa PSPal 2024! Długie i ciężkie zimowe trenowanie przyniosło zamierzone efekty. Oprócz wspaniałego początku możemy również pochwalić się… całkiem udanym zakończeniem sezonu 2023, bo to właśnie dzień po zwycięstwie w stolicy mogliśmy uczestniczyć w Palantowej Gali PSPal, na której został podsumowany wspaniały dla nas poprzedni rok. Nie obyło się bez kilku nagród dla naszych przedstawicieli. Do Warszawy wyruszyliśmy walczyć w dwóch składach w nowej odsłonie: wcześniejszy Team A od teraz nosi nazwę Harpun Trójmiasto, a skład B – Trójząb Trójmiasto. Zapraszamy do krótkiej relacji tekstowej i zdjęciowej z minionego weekendu.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów. Na obiekcie w Warszawie na dwóch boiskach mecze rozgrywały się w dwóch wcześniej rozlosowanych grupach. Zwycięzcy poszczególnych grup mieli okazje spotkania się w finale, a zespołom z drugich miejsc przypadła szansa walki o brązowe medale. Drużyna Harpunów trafiła do grupy z gospodarzami z Warszawy, Kampą Słubice oraz PSPal Knurów. Turniej miał zacząć się od wysokiego C – meczem obecnych Mistrzów i Wicemistrzów Polski. Okazało się, że był to jednak jednostronny pojedynek. Rozpędzone Harpuny nie dały szans przeciwnikom wygrywając 15:0. Kolejne spotkania w tej grupie zakończyły się równie gładko dla naszych przedstawicieli. Warszawiacy zdobyli tylko 2 obiegi przegrywając w sumie do 19, a zespół z Knurówa ograliśmy 17:0. Komplet zwycięstw pozwolił komfortowo czekać na przeciwnika finałowego z drugiej grupy, w której rywalizował skład Trójzębów, zespoły z Krakowa (Król oraz Smok) i PSPal Rybnik. Tam nasz skład nie wszedł najlepiej w zawody. Pierwszy mecz z niezwykle mocnym pierwszym zespołem z Krakowa zakończył się porażką 7:14. W drugim meczu udało się zrewanżować zespołowi z Południa Polski ogrywając ich drugą drużynę dość wysoko 20:2. Zespół Król Kraków wygrał wszystkie swoje grupowe spotkania. Skład finałowy był zatem już znany. Kampa Słubice czekała na rywala w meczu o trzecie miejsce. Decydować miał ostatni pojedynek w grupie B – Trójząb kontra PSPal Rybnik. Kontuzje oraz całkiem skuteczna gra gości z Rybnika spowodowała, że wynik zakończył się minimalną porażką 14:15 naszego składu.

Mimo dobrej gry, zespołowi PSPal Rybnik nie udało się sprawić niespodzianki w kolejnym meczu. To drużyna ze Słubic okazała się lepsza zdobywając najniższy stopień podium. Drużyna Harpunów rozpoczęła finałowe starcie od ataku. Zdobyliśmy tylko 4 punkty blokując się na pierwszej bazie. Ale czego nie uda się wypracować w ataku, można odrobić w obronie – ten zespół pokazywał już wielokrotnie, że nie ma sobie w niej równych. Dobre zbicie na drugiej bazie po podaniu ze środka oraz dobre złapanie w pierwszej linii spowodowały, że Krakowianie nie mogli zbytnio się rozpędzić. Udało im się wyszarpać jeden punkt. Następna zmiana w ataku to już klasyczny popis Mistrzów Polski. Tym razem wybijanie było niemalże bezbłędne. Udało się wypracować taką przewagę, że nie musieliśmy po raz kolejny wchodzić do defensywy. Finał zakończył się wynikiem 18:1 dla Harpunów. Udało się obronić wywalczony przed rokiem tytuł. Był to dziewiąty wygrany turniej z rzędu, a ogranie wszystkich rywali pozwoliło kontynuować passę wygranych meczów bez porażki do 42! Roksana Spryszyńska z Harpunów została wybrana najlepszą zawodniczką zawodów. MVP mężczyzn zdobył Andrzej Topa z Rybnika. Gratulujemy!

Następnego dnia odbyła się Palantowa Gala PSPal 2023 podsumowująca zmagania poprzedniego roku. Nie mieliśmy sobie równych jeśli chodzi o kategorie, w których dominowaliśmy w rankingach. W pozostałych przypadkach decydowało otwarte głosowanie wszystkich fanów Palanta ale i w nim Trójmiejskie kandydatury nie były bez szans – finalnie naszemu klubowi przypadło aż 5 nagród!

Najlepsza Drużyna 2023:

PSPal Trójmiasto

Najlepsza Zawodniczka 2023:

Roksana Spryszyńska

Najlepszy Zawodnik 2023:

Kacper Lewalski

Niespodzianka Roku 2023:

Michał Toński

Osobowość Roku 2023:

Miłosz Dzenis

Nadzieja Roku 2024:

PSPal Kraków

Wydarzenie Roku 2023:

Mistrzostwa Polski 2023 w Warszawie

Zagranie/Akcja Roku 2023:

zdobycie zwycięskiego punktu o finałowe baraże wślizgiem przez Dawida Podsiadło (PSPal Kraków)


Gratulujemy Polskiemu Stowarzyszeniu Palantowemu wspaniałej organizacji. Wielkie podziękowania dla wszystkich naszych kibiców, tych którzy odwiedzili nas w stolicy, a także wszystkich trzymających kciuki z domów. Ogromne brawa również dla naszych sponsorów oraz partnerów, którzy wspierają nasze działania. Stworzyliśmy solidne fundamenty, które pozwalają patrzeć na nowy sezon z wielkim optymizmem. Udało się wywalczyć już pierwsze trofeum ale nie mamy zamiaru na tym przestawać. Wracamy do treningów i będziemy powoli przygotowywać się do Halowego Pucharu Polski w Krakowie. Szczegóły już wkrótce!