Mistrzostwa Polski 2022 już za nami!

Tym razem główny tytuł nie wrócił do Trójmiasta, ale było bardzo, bardzo blisko. Jak za każdym razem daliśmy z siebie wszystko i gryźliśmy trawę jak na nadmorskich wojowników przystało. Walka, determinacja i zabójcze powroty po ciężkich początkach przyniosły nam i tak ogromny sukces – zgarnęliśmy medale i puchary za dwa niższe stopnie podium! Team A był o jedną piłkę od końcowego sukcesu w finale przegrywając po bardzo wyrównanym pojedynku z Kampą Słubice. Team B zaś po zdominowaniu swojej grupy uległ w półfinale naszemu zespołowi A, a chwilę później bez problemu pokonał PSPal Kraków w walce o 3. miejsce.

W zawodach wystąpiło aż 9 zespołów (2x Trójmiasto, 2x Słubice, 2x Jaśkowo, Knurów, Kraków i Warszawa). Po krótkiej prezentacji rozlosowano dwie grupy – 2 najlepsze zespoły wchodziły do półfinałów, gdzie czekała gra o medale. Team A trafił do grupy I z Kampą A, Knurowem i Jaśkowem A. Drużynie B przyszło się mierzyć z Kampą B, Jaśkowem B, Krakowem i z Warszawą w grupie II.

Grupa I

Trójmiasto A zaczęło rywalizację z Kampą A. Najbardziej zacięte mecze w roku 2022 przypadały nam właśnie z tym przeciwnikiem i wcale nie było inaczej tego wrześniowego poranka. Po zaciętym meczu Kampa wygrała jednak 7:5. Mimo ogromnych chęci rehabilitacji i wygrania pozostałych grupowych spotkań nastąpiła druga porażka – tym razem górą było Jaśkowo A, które skutecznie broniąc dowiozło korzystny dla nich wynik 3:2. Zaczęły się kalkulację i lekka presja, ale kolejne mecze pokazały, że jak wracać do gry to tylko w mistrzowskim stylu! Wygrana po długim i trudnym meczu z Knurowem 12:11 dała naszej drużynie możliwość udziału w barażach o drugie miejsce w grupie (Trójmiasto A, Jaśkowo A i Knurów miały po tyle samo punktów po fazie grupowej). Tam w szybkich meczach udało się pokonać tym razem obu bezpośrednich rywali i zająć premiowane awansem miejsce (za Kampą A), gdzie czekał na nich rywal z pierwszego miejsca z grupy II, czyli… Trójmiasto B :). Z racji, że w grupie I było mniej drużyn każdej przypisano 3 punkty za wygraną z „wolnym losem”.

Wyniki w grupie I

Jaśkowo A

6

19

Knurów

Słubice A

7

5

Trójmiasto A

Słubice A

14

3

Jaśkowo A

Jaśkowo A

3

2

Trójmiasto A

Knurów

0

7

Słubice A

Trójmiasto A

12

11

Knurów

Tabela grupy I

1

Kampa Słubice A

12 pkt

2

Trójmiasto A

6 pkt

2

Knurów

6 pkt

2

Jaśkowo A

6 pkt

5

„wolny los”

0 pkt

Zwycięzca baraży – Trójmiasto A

Grupa II

Trójmiasto B nie było zbyt łaskawe dla swoich grupowych rywali. Już w pierwszym meczu pewnie pokonali gospodarzy z Warszawy, zdobywając w ataku aż 23 punkty, tracąc tylko 6. Widać było, że forma z Plażowego Pucharu Polski, mimo zmienionej nawierzchni, jest ciągle na bardzo wysokim poziomie. W drugim meczu mimo „zaspania” pierwszej zmiany udało się wygrać pewnie z zespołem Jaśkowa B – wynik końcowy 12:3 dla naszych. Zespół z Krakowa również nie miał szans z rozpędzoną maszyną – ulegli nam 14:2, a zapłotem w tym spotkaniu popisał się Marcin Wilmowicz –  gratulujemy!!! Na koniec zostało dopełnienie formalności – w ostatnim meczu Team B grał z Kampą Słubice B. Również i tym razem zeszliśmy z podniesionymi głowami i wygraną 9 do 4. Nasz zespół zajął pierwsze miejsce w grupie przed ekipą z Krakowa i zameldował się w półfinałach.

Wyniki w grupie II

Warszawa

6

23

Trójmiasto B

Jaśkowo B

6

11

Kraków

Trójmiasto B

12

3

Jaśkowo B

Kraków

8

7

Słubice B

Kraków

6

5

Warszawa

Słubice B

15

14

Jaśkowo B

Warszawa

5

6

Słubice B

Trójmiasto B

14

2

Kraków

Jaśkowo B

 7

6

Warszawa

Słubice B

4

9

Trójmiasto B

 

Tabela grupy II

1

Trójmiasto B

12 pkt

2

Kraków

9 pkt

3

Słubice B

6 pkt

4

Jaśkowo B

3 pkt

5

Warszawa

0 pkt

 

W pierwszym półfinale zespół słubickiej Kampy A ograł zespół z Krakowa i czekał na zwycięzcę bratobójczego pojedynku (którego to już w tym roku… :D) naszych zespołów. Zmęczenie zawodników wybijających, ale także szczelne obrony w obu teamach spowodowały utrzymywanie się niskiego wyniku, lecz wysokiego poziomu! 1:0 dla drużyny A po pierwszej zmianie. Drużynie B udało się doprowadzić tylko do remisu, przed drugą i ostatnią obroną. Ostatnie słowo i zwycięski punkt należały do Trójmiasta A. Jak zwykle był to ultra zacięty pojedynek pełen emocji i sportowych nerwów. Znaliśmy już pary meczów o medale.

W walce o 3. miejsce Team B miał proste zadanie do wykonania – zgarnąć puchar i brązowe medale do Trójmiasta. Zespół z Krakowa nie stawiał większego oporu i po dosyć szybkim i dynamicznym spotkaniu (7:0 dla naszych) mogliśmy się skupić na finałowym meczu. Mistrzostwa kończyły te same zespoły, które je rozpoczynały. Spotkanie to dostarczyło wiele emocji. Pot, nerwy, walka o każdą piłkę i każdy centymetr bliżej kolejnych baz. Mimo, że brakło niewiele to Kampa Słubice A ograła po raz drugi Team A, tym razem wygrywając 9:8.

Gratulujemy i dziękujemy zespołowi ze Słubic! Wysoka forma utrzymywana cały rok przyniosła efekty i na pewno podniosła poziom rywalizacji na palantowych turniejach :). Do zobaczenia na kolejnych!

My zaliczamy ogromny sukces. Zajmujemy 2/3 podium i z podniesionymi głowami patrzymy w przyszłość! Team A mimo niemrawego początku pokazał Trójmiejski pazur, powracając w pięknym stylu, dochodząc aż do samego finału, gdzie naprawdę niewiele brakło do końcowego sukcesu. Team B uległ w Warszawie tylko raz, zdobył łącznie 66 małych punktów tracąc zaledwie 17 (na 6 rozegranych meczy). Marcin dzięki jedynemu zapłotowi na całych zawodach zdobył (pierwszą i historyczną!) statuetkę za najlepsze zagranie turnieju! Oby takich więcej na koncie naszych zawodników w przyszłości! Nagrody MVP zasłużenie trafiły na konto zawodników ze Słubic.

Do zobaczenia na kolejnych turniejach! My już szlifujemy formę pod kolejny rok pełen sportowych zmagań :)!

Mecz o 3. miejsce

Trójmiasto B

7

0

Kraków

Finał

Trójmiasto A

8

9

Słubice A

Najlepszy zawodnik turnieju: Bartosz Stankowski

Najlepsza zawodniczka turnieju: Magdalena Stankowska

Najlepsze zagranie turnieju: Marcin Wilmowicz (za zapłot)

Trójmiasto A

Trójmiasto B

#1

Justyna Pietrasik

#83

Katarzyna Kobiałka

#10

Magdalena Westa

#85

Violetta Flont

#20

Magdalena Dzenis

#70

Polina Flont

#39

Przemysław Frączyk

 

Krzysztof Gradowski

 

Kacper Oszmian

#4

Tadeusz Kocman

#28

Bartosz Ponichter

#69

Roman Piniazhko

#13

Kacper Lewalski

#38

Marcin Wilmowicz

#6

Karol Stańczyk (kpt.)

#12

Damian Weisbrodt

#3

Jakub Szymański (kpt.)

#9

Miłosz Dzenis (kpt.)

#18

Sebastian Orłowski

#27

Arkadiusz Szyszka (kpt.)

#97

Piotr Kuchta

 

 

#92

Michał Toński

 

 

 

wspólne-zdjecie-gry-w-palanta