Mamy to! Plaża znów należy do Trójmiasta! Udało się zająć 1. i 3 miejsce w minionej edycji Plażowego Pucharu Polski w Palanta 2023. Był to już nasz 6. z rzędu triumf w palantowym turnieju w 2023 roku. Forma z kolejnych rozgrywek rośnie i wcale nie ma zamiaru ani na moment zmieniać kierunku. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – przed nami jeszcze trochę (oby) do wygrania!

Do Gdańskiej plaży na Stogach przyjechało 7 drużyn (dwie z Jaśkowa, Kampa Słubice, Warszawa, Rybnik oraz nasze 2 trójmiejskie składy). Zawody były rozgrywane w standardowym formacie „każdy z każdym” na dwóch boiskach. 3 punkty za wygraną i 1 za remis i ewentualne dogrywanie finału i meczu o 3. miejsce. Słońce pojawiało się tylko momentami ale to wcale nie powodowało, że na boiskach brakowało gorącej atmosfery.

Nasze teamy zaprezentowały znów bardzo wysoki poziom. Trójmiasto A zbywało po kolei swoich przeciwników wygrywając mecz za meczem wykręcając przy tym kosmiczny wynik – 73 punkty zdobyte i tylko 10 straconych w 5ciu spotkaniach. Przypomnijmy tylko, że na plaży biega się dużo ciężej niż na hali czy trawie ale jak widać to nie przeszkadzało naszym by zostawiać za sobą tylko sypiący się piasek przemierzając bazy jedna za drugą. Zespół B przegrał w sumie 2 spotkania zostawiając w tyle drużyny z Jaśkowa i Rybnika. Finalnie ostatni mecz przeciwko Warszawie okazał się być spotkaniem o najniższe miejsce podium. Tutaj również ciężkie treningi i zgranie zespołu spowodowały, że zawodnicy ze stolicy nie mieli dużych szans. Nasi powiększali przewagę oddając tylko 5 obiegów i było po chwili wiadomo, że zawieszą na swoich szyjach brązowe medale.

W wielkim finale przyszło się mierzyć zespołowi A z obecnym Mistrzem Polski, który również wygrał swoje wszystkie wcześniejsze spotkania. Mecz okazał się jednak dosyć jednostronny. 14 punktów (na max 16!) zdobyte w pierwszej rundzie wybijania ustawiły nas w komfortowej sytuacji. Do tego doszła znakomita obrona i rzuty w piasku – przeciwnikom nie udało się zdobyć choćby jednego punktu. W drugiej kolejce wybijania wystarczyło dopełnić formalności – przebiec jeszcze 3 punkty uniemożliwiając wygraną zespołowi ze Słubic. Kolejny raz już w tym roku pokazaliśmy moc i siłę naszej drużyny.

final ppp 2023

Dodatkową atrakcją na pewno było w sumie 5 zapłotów wybitych przez naszych graczy – 2 Kacper Lewalski, 2 Marcin Wilmowicz i 1 Kacper Oszmian.

Za świetną postawę zgarnęliśmy też trzy! statuetki MVP:

Najlepsza Palancistka: Katarzyna Kobiałka (PSPal Trójmiasto B)

Najlepszy Palancista: Kacper Lewalski (PSPal Trójmiasto A), Marcin Wilmowicz (PSPal Trójmiasto B)

Najlepsze zagranie: Adam Bojarun (PSPal Jaśkowo B)

Dziękujemy za wsparcie wszystkim kibicom z domów oraz tym, którzy pojawili się na plaży podziwiać ciekawe rozgrywki palantowe. Radość z wygranej oczywiście trwa ale nie zwalniamy tempa – przed nami w najbliższym czasie dwa kolejne turnieje, na które mamy zamiar się wybrać. W połowie września jedziemy do małopolski na Puchar Krakowa, a 3 tygodnie później będziemy próbowali odzyskać tytuł na Mistrzostwach Polski w Warszawie (7 październik).

Do zobaczenia na treningach!