Przed nami ostatnie chwile roku 2023. Jest to więc doskonały czas, żeby podsumować to co działo się w naszym klubie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym – a było tego naprawdę sporo! Ilość treningów, wydarzeń i wyjazdów, w których braliśmy udział przełożyły się na masę sukcesów oraz coraz to mocniejszy rozwój Palanta w naszym rejonie. Jeśli właśnie o tą dyscyplinę chodzi można śmiało stwierdzić, że nie mieliśmy w roku 2023 sobie równych. Zaczęło się skromnie w styczniu od Halowego Pucharu Prezesa w Warszawie. Dwa nasze składy rozpoczęły sezon od dwóch pierwszych miejsc. Miesiąc później pojechaliśmy do stolicy jeszcze raz, aby powalczyć o Halowy Puchar Warszawy. Ósemka śmiałków weszła na boisko i przegraliśmy swój pierwszy mecz na otwarcie zawodów… po zakończeniu tego meczu nikt nie przypuszczał na jakie wyżyny będziemy w stanie się piąć dalej. Jak się okazało była to jedyna!!! porażka naszej drużyny A w całym palantowym roku! Nasza seria została przypieczętowana odzyskaniem tytułu Mistrzowskiego we wrześniu i trwa dalej… a ile działo się w międzyczasie? Zapoznajcie się z osiągnięciami PSPal Trójmiasto w 2023 roku!

Podsumowując nasze wyczyny sportowe – 8/8 turniejów palantowych zakończonych zwycięstwem, a na 4. z nich team B zdobywał 2. miejsce trzykrotnie i raz brąz. Niesamowitą wiadomością jest fakt, że tylko na jednych zawodach nie udało nam się wystawić dwóch składów. Team A wygrał w sumie w całym roku 44 mecze, przegrywając tylko jeden podczas lutowego Pucharu Warszawy. Od tamtego momentu trwa niezwyciężona passa trójmiejskiej maszyny – 38 meczów bez porażki!!!

Do tego wszystkiego dochodzą nagrody indywidualne MVP:

Roksana Sprzyszyńska (Puchar Warszawy, Puchar Mazur, Puchar Krakowa, Mistrzostwa Polski)

Katarzyna Kobiałka (Plażowy Puchar Polski)

Magdalena Westa (Puchar Prezesa PSPal)

Kacper Lewalski (Halowy, Plażowy oraz Trawiasty Puchar Polski, Mistrzostwa Polski)

Marcin Wilmowicz (Plażowy Puchar Polski)

Kamil Piórek (Halowy Puchar Polski – za najlepsze zagranie)

Michał Toński (Puchar Prezesa PSPal)

Kacper Oszmian (Puchar Mazur)

Zapał, determinacja i siła nas wszystkich spowodowała, że wygraliśmy wprowadzone w tym roku zarówno drużynowy jak i indywidualne rankingi z ogromną przewagą. Każdy z trójmiejskich zapaleńców przyłożył cegiełkę do tego sukcesu!

Ten rok był w wykonaniu naszego klubu niemalże idealny – nie będziemy na tym poprzestawać. Mimo stosunkowo krótkiej historii nowożytnego Palanta, zwyciężenie we wszystkich turniejach w jednym roku kalendarzowym i wygranie w nim 43. na 44. meczów można nazwać wyczynem historycznym. Mamy nadzieję równie mocno wejść w nadchodzący rok 2024 i obronić (oby wszystkie!) wywalczone puchary, a może i dołożyć coś jeszcze! Pierwsza okazja już w połowie stycznia na Halowym Pucharze Prezesa PSPal, kiedy to wyruszymy do stolicy po walkę o pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie palantowym. Trzymajcie kciuki! 🙂

Szczęśliwego Nowego Roku życzy PSPal Trójmiasto